پروژه‌های مهم

میکروژئودزی و پایش ژئودتیک گود خانه شهر

در اکثر پروژه‌های عمرانی بزرگ، خاک‌برداری‌های عمیق یا به عبارتی گودبرداری برای اجرای فونداسیون و سایر زیرساخت‌های سازه‌های عظیم یکی از بخش‌های اساسی پروژه می‌باشد و بدیهی است که رانش زمین و حرکات ژئوتکنیک ناشی از نیروهای جانبی وارده بر دیوارۀ گود احتمال فرونشست و ریزش دیواره‌های گودهای عمیق از بخش‌های جدانشدنی این‌گونه از پروژه‌ها است. پس از طی مراحل اولیه پایدارسازی کنترل شرایط موجود دیوارۀ گود یا به عبارتی ایستایی سنجی دیواره‌ها یکی از بخش‌هایی است که باید توسط مجموعه‌های حرفه‎ای نقشه ‌برداری انجام شود. اینکار علاوه بر تخصص بالای نقشه‌برداری نیازمند بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته علی الخصوص دوربین‌های دقیق نقشه‌برداری می‌باشد. شرکت مهندسین مشاور سرمدنگار به عنوان شرکت مشاور نقشه‌برداری با بهره‌گیری از هر دو بخش یعنی متخصصین کارآزموده و تجهیزات دقیق، یکی از شرکت‌های توانمند و دارای تجربه مفید در زمینه پایش یا ایستایی سنجی گودهای عمیق در پروژه‌های عمرانی می باشد. از نمونه‌های بارز این نوع پروژه‌ها می‌توان به میکروژئودزی و پایش ژئودتیک گود پروژه خانه شهر در محدودۀ میدان امام خمینی تهران اشاره کرد.

اطلاعات پروژه

تهیه مدل سه‌بعدی پلنت LAB

مدل سازی سه‌بعدی پلنت‌های صنعتی نفت، گاز، پتروشیمی و نیرو از جمله توانایی‌های مهندسین مشاور سرمدنگار شرکت مشاور نقشه‌برداری می‌باشد. از جمله این پروژه‌ها می‌توان به مدل‌سازی سه‌بعدی ژئومتریک پلنت LAB کشور امارات متحده عربی اشاره کرد. مهندسین مشاور سرمدنگار برای مدل‌سازی سه‌بعدی از روش‌های مختلف اجرایی استفاده می‌کند و در این پروژه مدل‌سازی سه‌بعدی با استفاده از ابرنقاط اسکن شده پلنت مذکور انجام شد.

اطلاعات پروژه

انجام خدمات نقشه‌برداری مربوط به پایانه جدید مسافربری شرق تهران

پایانه جدید مسافربری شرق تهران واقع در تقاطع بزرگراه شهید زین الدین و شهید یاسینی به مساحت تقریبی۱۴ هکتار توسط شهرداری تهران در حال احداث می باشد. مهندسین مشاور سرمدنگار به عنوان شرکت مشاور نقشه‌برداری از طرف سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ در این پروژه آغاز و طی این سال‌ها همواره به عنوان شرکت مشاور امین کارفرما، امور نقشه‌برداری مربوط به پروژه را انجام داده و همواره تعامل مناسبی را بین کارفرما و پیمانکار پروژه برقرار نموده است.

اطلاعات پروژه

برداشت اطلاعات عارضه‌های معابر و فضای سبز شهرداری قم

شهرداری قم به عنوان متولی ایجاد، نگهداری و بروز نگهداشت خدمات شهری، ترافیکی، ساخت و سازهای معابر شهری، المان‌های زیباسازی شهری و محدوده بوستان‌ها و فضای سبز شهری همواره با مشکل نبود یک پایگاه داده مناسب مواجه بوده و در تصمیم گیری‌های کلان شهری، برنامه‌ریزی مناسب و تخصیص اعتبار مالی به حوزه‌های مختلف با مشکلات عدیده ای روبرو بوده است. مهندسین مشاور سرمدنگار به عنوان شرکت مشاور نقشه‌برداری و سیستم‌های اطلاعات مکانی منتخب در این پروژه، در دو فاز اجرایی مختلف اقدام به ارائه خدمات به کارفرمای محترم نموده است. این دوفاز شامل ارائه خدمات نقشه‌برداری و تهیه ژئودیتابیس از محدوده بوستان‌ها و فضای سبز شهری در ۸ منطقه قم و تهیه اطلاعات مورد نیاز از المان‌های سطح معابر می‌باشد.

اطلاعات پروژه

میکروژئودزی و پایش ژئودتیک گود ساختمان معاونت حمل و نقل ترافیک

با توجه به خطرات بالقوه مانند رانش زمین و ریزش دیوارۀ گود در خاکبرداری‌های حجیم با عمق زیاد که بخش جدایی ناپذیر پروژه‌های بزرگ عمرانی در کلان‌شهرها است و توانایی ایجاد خسارات جبران‌ناپذیر مالی و جانی را به مردم دارد، کنترل پایداری دیواره‌های آن‌ها و رفتارسنجی متناوب وضعیت دیواره‌های گود خاکبرداری قبل و بعد از تحکیم تا زمان پرکردن و تسطیح محل خاکبرداری از اهمیت زیادی برخوردار و یکی از خدماتی است که شرکت مهندسین مشاور سرمدنگار به عنوان شرکت مشاور نقشه‌برداری دارای صلاحیت توانایی ارائه آن‌را دارا می‌باشد. این نوع از پروژه‌ها را پایش ژئودتیک و دانش فنی و مهندسی پایه برای آن‌را میکروژئودزی می‌نامند. از جمله پروژه‌هایی که شرکت مهندسین مشاور سرمدنگار در زمینه پایش ژئودتیک و میکروژئودزی انجام داده است می‌توان به پروۀ گود خاکبرداری ساختمان معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اشاره کرد که تحت نظارت سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران به عنوان کارفرمای پروژه در سالهای ۱۳۹۴-۱۳۹۵ انجام پذیرفت.

اطلاعات پروژه
قبلی 1 2 3 بعدی