پروژه‌های اخیر

عملیات پیمایش ژئورادار خطوط اصلی فاضلاب تهران با استفاده از دستگاه GPR

شناسایی و آشکارسازی مسیر و محل عبور تأسیسات زیرزمینی و حفره‌های موجود در مسیر این خطوط از مهم‌ترین دغدغه‌های شرکت‎های خدمات رسان کشور از جمله شرکت فاضلاب می‌باشد. شرکت مهندسین مشاور سرمدنگار به عنوان شرکت مشاور نقشه‌برداری با در اختیار داشتن پیشرفته‌ترین تکنولوژی موجود از قبیل دستگاه رادار نفوذی زمین GPR شرکت مالا سوئد و EM Locator شرکت C.Scope انگلستان و با توجه به تیم متخصص نقشه برداری جهت تهیه نقشه تأسیسات و حفره‌های زیرزمینی با دقت قابل توجه، فعالیت خود را با شرکت فاضلاب تهران آغاز و امیدوار است به نتایج مطلوب در جهت رسیدن به نقشه‌های زیرزمینی با دقت بالا دست یابد.

اطلاعات پروژه

تهیه تصاویر حریم خطوط لوله انتقال گاز به روش فتوگرامتری با پهباد نقشه‌برداری

شرکت انتقال گاز ایران به عنوان بزرگترین زیرمجموعه شرکت گاز ملی ایران وظیفۀ مدیریت، حفظ، نگهداشت و بهره‌برداری بخش عظیمی از دارایی‌های صنعت گاز کشور را برعهده دارد. این شرکت از لحاظ حجم خطوط لوله و تأسیسات تحت بهره‌برداری (بیش از 36 هزار کیلومتر خط لوله و 81 ایستگاه تقویت فشار گاز)، رتبه نخست را در آسیا و خاورمیانه و رتبه چهارم را در جهان پس از کشورهای آمریکا، روسیه و کانادا به خود اختصاص داده است. شرکت مهندسین مشاور سرمدنگار با دارا بودن رتبه‌های مشاور نقشه برداری و فتوگرامتری از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، به عنوان مشاور منتخب از سوی شرکت انتقال گاز ایران، وظیفۀ تهیۀ نقشه به مقیاس ۱/۲۰۰ از حریم خطوط انتقال گاز با استفاده از روش‌های نوین فتوگرامتری و پهبادهای پیشرفتۀ نقشه‌برداری را با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح برعهده گرفته است.

اطلاعات پروژه

برداشت عوارض شرکت کنترل ترافیک تهران با استفاده از نرم‌افزار مکانی آرک(ARC)

با توجه به اینکه وجود یک سیستم اطلاعات مکانی جهت تصمیم‌گیری در یک سازمان ضروری بوده و داده‌های مکانی همراه با اطلاعات توصیفی مهمترین رکن جهت اتخاذ تصمیم‌های مفید و هدفمند در این سیستم می‌باشد، شرکت مهندسین مشاور سرمدنگار به عنوان شرکت مشاور نقشه‌برداری اقدام به تهیۀ نرم‌افزار تحت موبایل جهت برداشت داده‌های مکانی و اطلاعات توصیفی و نرم افزار تحت وب جهت نمایش اطلاعات برداشتی، جستجو و آنالیز بر روی داده‌های مکانی و گزارش‌گیری‌ مدیریتی برای سطوح مختلف کاربران سازمان نموده است.

اطلاعات پروژه

میکروژئودزی و پایش ژئودتیک گود خانه شهر

در اکثر پروژه‌های عمرانی بزرگ، خاک‌برداری‌های عمیق یا به عبارتی گودبرداری برای اجرای فونداسیون و سایر زیرساخت‌های سازه‌های عظیم یکی از بخش‌های اساسی پروژه می‌باشد و بدیهی است که رانش زمین و حرکات ژئوتکنیک ناشی از نیروهای جانبی وارده بر دیوارۀ گود احتمال فرونشست و ریزش دیواره‌های گودهای عمیق از بخش‌های جدانشدنی این‌گونه از پروژه‌ها است. پس از طی مراحل اولیه پایدارسازی کنترل شرایط موجود دیوارۀ گود یا به عبارتی ایستایی سنجی دیواره‌ها یکی از بخش‌هایی است که باید توسط مجموعه‌های حرفه‎ای نقشه ‌برداری انجام شود. اینکار علاوه بر تخصص بالای نقشه‌برداری نیازمند بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته علی الخصوص دوربین‌های دقیق نقشه‌برداری می‌باشد. شرکت مهندسین مشاور سرمدنگار به عنوان شرکت مشاور نقشه‌برداری با بهره‌گیری از هر دو بخش یعنی متخصصین کارآزموده و تجهیزات دقیق، یکی از شرکت‌های توانمند و دارای تجربه مفید در زمینه پایش یا ایستایی سنجی گودهای عمیق در پروژه‌های عمرانی می باشد. از نمونه‌های بارز این نوع پروژه‌ها می‌توان به میکروژئودزی و پایش ژئودتیک گود پروژه خانه شهر در محدودۀ میدان امام خمینی تهران اشاره کرد.

اطلاعات پروژه
قبلی 1 2 3 4 5 6 بعدی